Pobieranie/wysyłanie dokumentów

Wyślij do chmury

Opcja pozwala wysłać skany dokumentów do przetworzenia na serwer w chmurze. Faktury wysłane poprzez tą funkcję są widoczne w panelu online klienta.

Aby wysłać faktury do chmury, kliknij przycisk wyślij do chmury. Wybierz miesiąc i rok księgowy i kliknij przycisk zatwierdz. Następnie wskaż pliki do wysłania i kliknij Otwórz. Po przetworzeniu dokumentów kliknij

, aby dokumenty pojawiły się na liście. Teraz możesz rozpocząć pracę z tymi dokumentami.

Pobierz dokumenty

Opcja pozwala pobrać przetworzone dokumenty z ustawionego zakres dat skanowania. Po wybraniu funkcji Pobierz dokumenty mamy do wyboru dwie możliwości:

  • Pobierz lokalnie – wybieramy w celu aktualizacji listy przetworzonych dokumentów w przypadku przetwarzania dokumentów na serwerach własnych biura lub pobrania dokumentów spoza domyślnego zakresu dat.
  • Pobierz z chmury – wybieramy w celu aktualizacji listy przetworzonych dokumentów w przypadku przetwarzania dokumentów na serwerach zewnętrznych w chmurze.
  • Pobierz z chmury wg dat– jest to opcja praktycznie identyczna do powyższej. Jej działanie polega na tym, że jeśli jakieś faktury nie zostały pobrane z panelu online ze względu np. na problemy z Twoim łączem internetowym, to ta opcja pobierze nam zaległe faktury. Dodatkowo, jeśli przez przypadek usuniesz faktury z moduły Skany w programie stacjonarnym Mobevo – to ta funkcja pobierze nam brakujące faktury, tak, żeby stan faktury w programie Mobevo i panelu online wynosił 1 do 1.

Pobierz z KSEF

Opcja ta pozwala pobrać dokumenty bezpośrednio z KSEF.

Szczegółowe informację na temat modułu znajdują się TUTAJ.

Czy ten artykuł był pomocny?

Ostatnie artykuły