Dodawanie dokumentów – skanowanie

Skaner lokalny

Wybierz funkcję Skanuj i określ czy chcesz skanować faktury Zakupu czy Sprzedaży.

UWAGA!

Nie ma możliwości przenoszenia przetworzonych dokumentów pomiędzy rejestrami. Jeśli zeskanujesz fakturę sprzedaży do rejestru zakupu lub odwrotnie, będziesz musiał ją usunąć i zeskanować/wczytać ponownie.

Następnie wybierz skaner z listy, ilość stron jaką mają faktury (jedno, dwu lub więcej stron) i ustaw parametry skanowania:

  • rozmiar AUTO (dowolny),
  • kolorystyka skala szarości,
  • rozdzielczość 300×300 dpi.

Włóż dokumenty do podajnika i kliknij przycisk skanuj.

Zeskanowane dokumenty możesz zobaczyć w oknie podglądu z lewej strony. W razie potrzeby możesz usunąć niepotrzebną stronę klikając Przycisk usuń i ewentualnie ponownie ją zeskanować.

Zarządzanie plikami faktur

Jeśli zeskanowałeś fakturę 2-stronicową jako dwie pojedyncze strony, możesz połączyć je w jedną fakturę przy pomocy przycisku zarządzaj plikami faktur.

Uruchom funkcję. Następnie chwyć myszką stronę z jednej faktury i przenieś ją do innej. W ten sposób połączysz dwie lub więcej strony różnych faktur w jedną fakturę.

Po zakończeniu skanowania wszystkich faktur, aby zapisać dokumenty do odpowiedniego folderu klienta i rozpocząć ich przetwarzanie przez moduł OCR, kliknij przycisk zatwierdz.

Dodatkowe opcje skanowania możesz ustawić otwierając panel skanera przy pomocy przycisku otwórz panel skanera.

Skaner sieciowy z książką adresową

Jeśli posiadasz skaner sieciowy z książką adresową, możesz skanować dokumenty bezpośrednio do folderów klientów, nie korzystając z programu.

Wejdź w menu skanera, wyszukaj klienta w książce adresowej. Adresy klienta dla dokumentów zakupu i sprzedaży są różne. Zwróć uwagę, którą lokalizację wybierasz.

Następnie włóż dokumenty do podajnika i uruchom skanowanie. Dokumenty po przejściu przez skaner zapisują się do odpowiedniego folderu klienta, gdzie oczekują na przetworzenie przez moduł OCR.

Sprawdź w ustawieniach swojego skanera jak dodać klientów do książki adresowej skanera.

Czy ten artykuł był pomocny?

Ostatnie artykuły